| Cosminutz07 a întrebat:

Ce sistem de operare îmi recomandați și mie să îmi pun la acest laptop?
http://www.emag.ro/......DPT3SBBBM/
Un sistem de operare care să meargă bine și să pornească repede.

Fundă pentru cel mai bun răspuns primit! :)

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Toate merg bine, 7, 8, 10. Cel mai stabil e 7.

| Cosminutz07 explică (pentru halogen001):

Dar pentru laptop-ul meu care ar fi recomandat la nivel de sistem de operare?

| halogen001 a răspuns (pentru Cosminutz07):

Multi zic ca windows 8.1 sau acum chiar 10 ar consuma putine resurse. Eu nu am vazut diferente mari, cam toate merg la fel. Cel mai bun zic ca e windows 7, asa cum a zis si bonico, orice varianta in afara de windows 7 starter. Daca pui windows 7 pe 32 biti, nu vor fi folositi 750MB din memoria ram. Daca pui windows 7 pe 64 biti e folosita toata memoria ram. Un windows 7 professional ar merge foarte bine. La fel vad pe link-ul dat de bonico care merita funda pentru raspuns :) http://www.froggie.sk/ un program Vistalizator care ar permite utilizarea mai multor limbi in windows. Nu am folosit windows in romana pana acum. Am sa incerc din curiozitate cum merge un windows in romana.

| halogen001 a răspuns:

Am instalat de aici http://www.froggie.sk/7lp32sp1.html pachetul de limba romana pe un windows 7 ultimate cu SP1 pe 32 biti si merge perfect, se poate schimba limba de afisare din "Control Panel", "Clock, Language, and Region", "Change display language".

| Cosminutz07 explică:

Dar dacă e să mergem pe principiu unui sistem de operare!
Care ar fi cel mai recomandat pentru laptop-ul meu vorbesc strict de sistemul de operare?