| uNu_2249 a întrebat:

Ce stiti de proxy server?big grin
Stiti voi sa imi schimb ip...Cum se foloseste?happy

Răspuns Câştigător
| rain a răspuns:

Daca nu e pe bani, iti sugerez sa nu-l folosesti, deoarece, tot traficul facut prin serverul proxy poate fi logat si interceptat.

In schimb, daca doar vrei sa vizualizezi o pagina web sau daca vrei sa treci ce country-filterul de la youtube, poti folosi cu incredere google translate.

Adica, copiezi adresa web care vrei sa o accesezi, dai paste in google translate si il pui sa traduca in romana (sa zicem). In felul asta, pagina web "vede" doar botul de la google si pe tine nu. happy

2 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Proxy server-ul este un intermediar între un browser Web şi internet, ajută la îmbunătăţirea vitezei.

| covexrobu a răspuns:

Pai ti-l schimbi si atat. Dar daca intri pe unele siteuri care arata locatia ta. Unele vor arata locatia proxyului iar altele locatia ta adevarata. Eu folosesc cateodata Elite Proxy Switcher pentru a ocoli sistemul care blocheaza unele siteuri de la birou.