| maryz98 a întrebat:

Ce trebuie sa aiba un pc/laptop pentru a fi bun pentru jocuri? Vreau o configuratie minima si niste exemple daca se poate. Dau funda.

6 răspunsuri:
| Dragosmarian a răspuns:

Daca vrei ceva pentru jocuri nu alege laptop, laptopurile sunt destul de paguboase pe partea video la fel si pe chipset din cauza temperaturilor ridicate si trebuiesc facute reflow sau reball, dupa parerea mea tot pc-ul e mai bun ia ca configuratie Procesor I7, 4gb ram sau 8 gb sunt suficienti, iar ca placa video nVIDIA nu stiu sa-ti dau o serie anume dar sa fie de minim 2 gb sa nu ai probleme cu jocurile sper ca te-am ajutat!

| SouLIce a răspuns:

De baza este procesorul si placa video care facea toata treaba pe rezolutii full hd
uite si un pc bun pentru jocuri
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/679330/

| xBro a răspuns:

Cand vrei ca un joc sa-ti mearga bine trebuie ca procesorul, placa video si memoria ram sa fie performante, sper ca te-am ajutat, PAPA!

| NeaPopa13 a răspuns:

Ce vrei sa joci?

| maryz98 explică (pentru NeaPopa13):

Metin, Warcraft, 4story genul asta de jocuri

| NeaPopa13 a răspuns (pentru maryz98):

Un i3 3220 cu un gtx 650 ar fi in regula, sau un fx-6300.