| fratiikaramazov a întrebat:

Cine are Nokia 6124 clasic imi spune si mie cum a facut sa-i functioneze netul pe telefon? Cum l-ati configurat? Multumesc Funda

1 răspuns:
| Jackal7 a răspuns:

Apeleaza *100#, da la meniul 7 Setari si PUK, apoi la meniul 4 Setari Automate, bagi trei litere din marca telefonului, in cazul tau baga NOK, apoi baga cel putin 2 cifre din model si alegi de acolo. Daca nu gasesti exact alege cel mai apropiat model. Alege Setari Internet, setari MMS sau amandoua. Vei primi un mesaj cu setari, e simplu. PS: alege-ti o optiune de internet sau una cu de toate de ex. optiunea Orange Young cu 5 € in care ai si 150 MB trafic pe langa toate alea, daca nu iti ia din centi.