| freedeeejayradu a întrebat:

Cine imi poate spune ce as putea sa faca...mi-am instalat win7 si am instalat si driverul audio. cand se reda un sunet dupa cateva secunde imi da eroare windowsul (bluescreen IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, alcxsens.sys) daca dau uninstal la driver merge bine pc-ul. Am instalat mai multe drivere si aceeasi problema. tin sa mentionez ca driverul de care am nevoie esta realtek ac97 alc655. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ce vă placa vouă (și nu știu de unde a venit moda asta aiurea) să vă complicați cu descărcare de rivere de Windows 7 de pe net când le aveți toate în automatic updates/optionals updates. Logic trebuie setat automatic updates pe notify me but don; t automaticly download or install them, și apoi din optional updates din 3 mișcări ai cel mai nou driver pentru ce configurație ai tu.Ăla garantat funcționează.Nu trata windows 7 ca Xp că nu este! Succes

| freedeeejayradu explică (pentru DeyCj):

Am reusit cu windows update...mersi mult

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Incearca sa instalezi driver-ul original de pe CD, sau daca ai Windows pe 64 bit, instaleaza un driver pe 64bit.
Eu aveam un Creative si pe Win7 nu-mi mergea egalizatorul. si era un Creative super ok, doar ca nu prea era compatibil cu Windows 7. iar Genius-ul actual merge pe Win7, dar Creativul scotea niste sunete mai frumoase.

| danyelo2000 a răspuns:

Poate pc-ul tau nu suporta win7! instaleaza win xp sau vista sa vezi ce sentamplat!

| freedeeejayradu explică:

Pc-ul meu suporta win7 la-am mai avut inainte si functiona perfect...chesti cu automatic updates nu am reusit sa fac!

| kevinedi a răspuns:

Ai incercat sa-l reinstalezi.resetezi