| beldianubianca17 a întrebat:

Cine imi poate spune cum schimb parola la mess?

Răspuns Câştigător
| paul21 a răspuns:

Buna Bianca!
Intri in Yahoo Messenger, apesi sus, in stanga, Messenger, apoi dai pe My Account Info. O sa ti se deschida un link unde trebuie sa iti pui id-ul si parola, apesi Sign In apoi. Dupa ce ai facut asta, cauti Change your password, apesi pe el, iti scrii parola veche in prima casuta, in a doua o scrii pe cea noua, iar in a treia casuta, o confirmi, adica scrii tot parola care ti-ai ales-o. Apoi dai Confirm.
Succes!

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Mail-log-my account

| costywinner a răspuns:

Cand esti intrata pe mess sus la meniu messenger---my account info (o sa ti intre pe un site) introduci parola dai sing in apoi la sing in security dai change your password scrii parola veche, parola noua si confirmi iarsi parola noua.Dai save. asta-i totwinking

| chelie91ptm a răspuns:

Https://login.yahoo.com/......nfig/login

Scrii id si parola dupa care dai click pe nume sus, dai date profil si bagi parola.

sau vezi daca merge aici

https://login.yahoo.com/......in_verify2

| AlexTbK a răspuns:

Eu...e foarte simplu ia id asta : aklemoncl48 iti explic eu tot happy

| Balalelo a răspuns:

Intra pe id-ul tau.Sus de tot este o bara care scrie Messenger Contacs Actiuns Help.Click pe Messenger, apoi cauta My Account Info si click.Iti va aparea o noua pagina, "Sign in to Yahoo!".Logheazate in dreptungiul din dreapta (e la vedere) cu parola ta actuala. Apoi in noua pagina in categoria "Sign-In and Security" vei gasi "Change your password" (este prima). Apoi iti resetezi parola.
Asta este la Messenger 10 big grin. Bafta!

| Ade2309 a răspuns:

Dai la forgot password, si de acolo urmezi pasiiwinking

| eXtr3am_5367 a răspuns:

TRebuie sa fi logat pe mess...
1. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Password introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Password completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".