| Silvia1234 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu o problema de info.? dau funda
functia sum primeste ca parametru un numar natural x cu mxim 9 cifre si returneaza suma divizorilor numarului x.
sum(6)=1+2+3+6=12
a) scrieti definitia completa a subprogramului sum.
b) scrieti programul care citeste un numar natural nenul "n" si un sir de numere naturale cu maxim 9 cifre fiecare apoi calculeaza folosind apeluri ale functiei sum si afiseaza pe ecran cate numere prime contine sirul

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrbarea pe brainly.ro, un site adresat temelor pentru ca aici iti va fi stersa si nimeni nu o sa-ti raspunda