| CristianAnonymous a întrebat:

Cine poate sa imi construiasca sa zic asa un PC din piese? Buget maxim ii cam de : 30mil. P.S.: PC GAMING care sa mearga jocuri gen Crysis 3 pe setare la grafica HIGH fara sacadare si alte chestii. happy
Multumesc si cel care face un PC-Gaming reusit primeste funda+vot.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Uite un sfat: nu te lua dupa amatori precum. hai sa nu zic, ca sa nu se supere...
Eu iti recomand astfel: sistem: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/721036/ + asamblare: http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/.Iti faci cont prima data. Te autentifici in cont. Dupa, adaugi mai intai configuratia in cos, dupa care adaugi si asamblarea. Pune voucherul(fara ghilimele) "6WXBQPKQ" cand faci comanda pentru un mic discount.
Si acum cateva detalii:
cpu Intel core i5 4-gen;
gpu gtx760 nVIDIA;
carcasa spatioasa, aerisita, aspect placut;
sursa de la un producator serios;
4gb ram(daca vrei mai mult, adaugi tu ulterior, deoarece e mai ieftin sa dai 150 lei pe o placuta de ram decat 1000+ lei pe un gpu mai puternic).
Restul detaliilor le poti observa si tu. DAca ai nelamuriri, raspunzi.

8 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Daca vrei sa joci orice joc pe ULTRA HIGH mergi pe recomandarea lui colegului sdrv stie el ce vorbeste, daca vrei sa joci la low ...asculta de ceilalti, vad ca nici un wishlist nu stiu pune, as fi venit si eu cu o recomandare dar a raspuns sdrv inaintea mea, desi faceam aproape aceeasi configuratie
Go4it

| 0x11111051 a răspuns:

Pentru ce tie? Nu iti ajung la "low"? Chiar n-ai pe ce da banii?

| CristianAnonymous explică (pentru 0x11111051):

Nu am pe ce da banii probleme? Eu muncesc pe banii aia nu altii.

| 0x11111051 a răspuns (pentru CristianAnonymous):

La virsta ta, eu nu as da banii pentru un pc, pentru jocuri! Daca ai fi designer, sau film editor, atunci as mai intelege, dar daca cauti pentruu jocuri, atunci este egal cu "a da banii in vint"

| KinekT a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/cos/
na pfotim un gtx 650ti care te tine high-ultra in crysis 3 si un i5 4th generation 4 gb ram 1 tb hdd putin peste buget...

| ƳourMind a răspuns:

Https://www.emag.ro/shopping-cart
Uite e ceva bun si in plus te vei juca si jocurile care vor aparea in urmatorii 2-3 ani la High!

| serverconfig a răspuns:

Buna. Arunca o privire si aici :

http://www.serverconfig.ro/......r3-4682207

| stiffmaister a răspuns:

Intra pe emag.ro. Acolo iti poti configura PC-ul si dupa aia sa cauti piese in alta parte mai ieftine.