| ladyx a întrebat:

Cine stie cum sa sterg antivirusul-WinPC Defender pentru ca am incercat cam de toate si nimic folos, miau sfatuit sa instalez programa spyhunter insa n-am reusit nimic

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dezinstalarea anti-virusului faci astfel:
- scoti cablul de net din modem sau din calculator, pana la instalarea completa al noului anti-virus.
- Dezinstalezi programul asa: Start menu - Control panel - Add/remove programs, cauti pe lista programul si dai click pe butonul Remove, urmand instructiunile (daca sunt).
- instalezi noul program antivirus (recomand AVG 8.5)
- scanezi, de verificare, calculatorul intreg, cu noul program anti-virus
- re-conectezi net-ul
La fel se procedeaza si cu dezinstalarea altor programe.
Conexiunea de net se desface doar in cazul dezinstalarii unui program anti-virus, pe perioada care PC-ul nu este protejat.

| adi_7507 a răspuns:

Acela nu este un antivirus!
Urmeaza sfaturile de pe linkul de mai jos.
http://www.2-spyware.com/remove-winpc-defender.html

| adi_7507 a răspuns:

Imi pare rau dar nu te pot ajuta in privat. Iti pot da doar o idee/solutie de rezolvare.
Nu recomand instalarea programului de pe url-ul dat deoarece probabil este un trial si nu stiu ce poate face.
Ai insa acolo si varianta manuala, putin mai grea poate dar eu o recomand. Mai mare atentie data viitoare.

Janina
| Janina a răspuns:

Start menu - Control panel - Add/remove programs apoi dai remove unde scrie WinPC Defender

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Pentra a scapa de el instaleaza Malwarebytes' Anti-Malware.Il iei de aici http://www.malwarebytes.org/mbam.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum au spus ceilalti.