| Radeas1 a întrebat:

ClamWin Antivirus merge pe un pc mai vechi cu 128mb ram? Are protectie in timp real?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ai vrut să scrii Clam TK(windows version) bănuiesc.Răspunsul este da va funcționa, deși actualizarera bazei de tate după instalarea lui va fi foarte lentă(poate dura și o oră) dar efortul merită, mai laes dacă mai adaugi și încă niște chestii ca nmăsuri de siguranță a Pc-ului cum ar fibig grinacă știi că ai IP static atun ci best deal e folosirea Oppen DNS și ca bonus în browser Traffic light de la Bid defender(da este un pluggin pentru fiorefox ce servește pe post de verificator de site-uri infectate sau suspecte). Succes

| SSWK a răspuns:

NU are protectie in timp real, trebuie sa scanezi tu manual fiecare fisier suspect.
Ar trebui sa mearga, in caracteristici spune ca suporta inclusiv Windows 98.