| GulDan a întrebat:

CPU USAGE:50-75% doar de la cateva pagini de internet si 2 programe deschise...nu stiu care e cauza odata a ajuns si 95% si nu era mai deloc incarcat.Care poate sa fie cauza?

2 răspunsuri:
| CatalinMG a răspuns:

Poti avea un virus sau poti avea cooler-ul prafuit. Verifica temperatura procesorului, poti gasi pe net programe gratuite. De asemenea mai verifica in Task Manager ce program utilizeaza mai mult procesorul. De cele mai multe ori svchost.exe este problema, iar daca si la tine este la fel gasesti aici rezolvarea: http://www.howtogeek.com/......t-running/

Sper sa te ajute :)

| GulDan explică (pentru CatalinMG):

Ms am tras ala si am temperatura 37-40 grade la procesor. svchost.exe nu apare la task manager.