| V3lCr0 a întrebat:

Craciun fericit TPU!
Am si eu o problema cu un LCD LG.
Ieri in timp ce mancam a inceput sa se vada imaginea pe 3 benzi orizontale iar dupa aceea nu mai mergea nici o comanda din telecomanda asa ca l-am scos din priza si l-am bagat iar si l-am aprins dar ce sa vedeti surpriza se vedea alb negru.
Mentionez ca nu m-am atins de telecomanda.
Si l-am pus si in alta parte cu cablu si tot asa vede.
Dar in schimb cand il pun la PC se vede color.
Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Dai o resetare din meniu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este stricat panelul, si te costă 350-400 lei, de aceea făcea dungile acele, du-te cu el la reprezentantă, iar dacă este in garantie nu te costă nimic, dacă nu alti bani altă distractie. Sint proaste sculele astea de ultimă "generatie" jafuri.