| anonimous9333 a întrebat:

Salut TPU
Am un televizor LG 32lc2r
Ieri cand l-am aprins era totul ok, deodata se face imaginea alb negru, l-am incercat la mufa vga a pc-ului se se vedea perfect, i-am bagat alt cablu tv din alta camera si tot alb negru se vedea, imi puteti spune va rog care e problema sau daca s-ar putea repara?

1 răspuns:
| Fan7a4 a răspuns:

Probleme ar putea fi mai multe, ar putea fi si receiverul defect sau pur si simplu nu vrea sa citeasca mufa scart (asta in cazul in care folosesti asa ceva ), dar daca ai TV prin cablu si la restul televizoarelor iti merge, asta inseamna ca este posibil sa ai mufa defecta la el, da se poate repara la orice service ( nu recomand orice service, intreaba-ti prietenii, poate stiu ei vreunu care lucreaza bine ) reparatia nu costa mult, poate sa fie cuprinsa intre 30-55 lei, acum depinde si la ce service te duci, mult noroc!