| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca internetul va influenta in viitorul apropiat oameni mai mult decit puterea politica si va deveni un factor obligatoriu in dezvoltarea economiei?

Răspuns Câştigător
| luigy21ro a răspuns:

Deja a influentat mai mult decat puterea politica. Si deja este cea mai dezvoltata parte economica. Multi oameni au renuntat la munca pentru a deveni " freelenceri ", oameni care castiga bani doar de pe urma site-urilor s.a.m.d. Putem observa ca pe zi ce trece internetul si computerul este tot mai utilizat in orice, vanzari, transferuri, plati chiar si facultati online. Pe taramul WWW se invart o gramada de bani si acum va voi face un exemplu simplu. Cei care au auzit de google adsense stiu despre ce e vb iar pentru ceilalti o sa va fac o mica descriere : Am un site, dar nu il am degeaba, castig bani pe urma lui. Acum multa lume se intreaba cum? Simplu google adsense ma plateste pentru ca tin publicitatea lor la mine pe site, si acesta e doar 1. Dar pe piata de web marketing se gasesc milioane de astfel de site-uri, unele cu profit mai mare altele mai zgarcite. Sper ca ti-am dat un raspuns destul de bun la intrebarea ta. :D

1 răspuns:
| gratian a răspuns:

Da