| Relubudeanumaldaresteanu a întrebat:

Credeti ca iphone 5 e mai bun decat Samsung galaxy s3?

6 răspunsuri:
| kaBooMx a răspuns:

Nu. Samsung Galaxy s3 este cu mult mai performant decat iPhone 5. Si nu spun asta pentru ca sunt fan Android.
1. ecranul: cu 0, 8 inch mai mare decat iphone
2. rezolutia: ecran HD
3. bateria
4. procesorul
5. memoria RAM
6. sistemul android(eu unul cred ca este un avantaj, pentru ca android-ul este mai complex si poti instala jocuri care nu sunt in market.
7. mufa micro-USB: multe telefoane ( majoritatea) au mufa micro-USB. Deci este foarte usor sa-i gasesti un cablu usb in caz ca l-ai pierdut pe al tau.
8. pretul: si pretul telefonului, dar si pretul accesoriilor.
9. posibilitatea de a schimba browserul default.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| ady13boss_9568 a răspuns:

Apple iPhone 5 de ce? pai iphonu cum il iei nou asa merge si peste 5 ani pe cand galaxy cand ii incarci memoria are o tenta de lag ...in fine eu detin un 4s si as vrea sa imi iau iPhone 5 dar nu imi iau pentru ca ii aud si eu tot asa pe toti ca s3 e mai bun sa vad ce tot se lauda ...in caz ca nu sunt multumit de s3 dau si 4s si s3 pe un iPhone 5 de 32 sau 64 si gata.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Sora mea are iPhone 5 iar eu S3. Daca vrei de la un telefon un ecran mare, HD, rezolutie buna, lizibilitate si luminozitate faine, s3 este alegerea. Daca vrei pentru instagram, facebook si in general pentru internet iti iei un iPhone.Amndoua sunt geniale.

Răspuns utilizator avertizat