| flower236 a întrebat:

Cum conectez laptopul la monitor? Mentionez ca laptopul are displayul spart.

13 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

Prin ieșirea VGA/HDMI/DVI. Ai nevoie doar de un cablu. happy

| flower236 explică (pentru schajuman1344):

Am conectat cablul monitorului la laptop, insa imi afiseaza doar imaginea de fundal.

| schajuman1344 a răspuns (pentru flower236):

Trebuie să intri la setările rezoluţiei şi la display să selectezi monitorul. Ce windows ai?

| Mihai555 a răspuns (pentru flower236):

Incearca sa schimbi rezolutia daca tot asa face incearca cu un alt cablu

| flower236 explică (pentru schajuman1344):

Xp

| flower236 explică (pentru Mihai555):

Imi poti da mai multe detalii legate de rezolutie?

| Mihai555 a răspuns (pentru flower236):

Pai o modifici o pui mai mica sau mai mare depinde daca e 800X600Pixeli e mica si se vede mare daca ai o rezolutie 1280X720 e mai mare si se vede mai mic intelegi? o pui mai mica sau mai mare depinde cum o ai pusa acumwinking

| IT4Ever a răspuns (pentru flower236):

Nu iti apar ceva dungi pe ecran?

| flower236 explică (pentru IT4Ever):

Nu. Imi apare meniul de pornire, introduc parola, imi apare imaginea de fundal iar apoi ecranul se face negru, iar apoi imi apare o casuta: check cable connection.

| IT4Ever a răspuns (pentru flower236):

Da e clar e problema de cablu vezi daca e conectat bine happy

| flower236 explică (pentru Mihai555):

Tot nu merge. Imi apare la fel, fundalul si cursorul.

| Mihai555 a răspuns (pentru flower236):

Incearca sa vezi daca sunt toate conectate bine
daca nu incearca cu alt cablu poate merge cine stiewinking

| Mihai555 a răspuns:

Simplu cu un cablu depinde ce conectori are Monitorul VGA(D-Sub) DVI sau HDMI
mai pe intelesul tau Daca are VGA cablu VGA Daca ai HDMI cablu HDMI si DVI Cablu DVI