| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca a inventat windows-ul Bil Gates sunt foarte curios de parerile voastre si sunt sigur ca multi si-au pus intrebarea asta?

Răspuns Câştigător
| thepunusher a răspuns:

Wow ce intrebare dificila laughing. Sunt sigur ca multi nu dorm noaptea din cauza ei.Printr-un limbaj de programare(cum altfel), au creat Ms-dos-ul pentru compania IBM.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi poate cum şi Linus a inventat Linuxul :))). Windows-ul este un derivat al MS-DOS-ului, un sistem de operare creat pentru IBM iniţial. Uite aici informaţii despre istoria lui.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows
Numa bine

| Strumf a răspuns:

Nu Bil Gates l-a inventat ci un om oarecare. Bil Gates l-a cumparat odata cu drepturile de autor pentru o suma destul de mica. Bil Gates e un fel de Gigi Becali doar ca el are mai multe clase si mai mult creier.

Cel putin asa am auzit eu. Nu sunt 100% sigur ca asta e si adevarat.

| axelmatei a răspuns:

Cred ca intr-o zi s-a uitat asa la pc si o zis : baa ii cam de *** chestia asta...

Aia stau se uita la el si ii rasp : Ba da sa te mai duci u D***. Fa-l tu sa mearga mai bine si sa inteleaga toata lumea laughing

Asa si s-o chiunuit pana o facut Windowsu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau dar nu stiu