| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti, intagram si Facebook trebuie blocate?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa fie blocate, ca fiecare are optiunea sa isi faca cont sau sa si-l stearga, fiindca nu te tine nimeni cu forta pe nici un website.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Da drept, pe amandoua retele se posteaza lucruri interesante dar sunt si porcari cum ar fi unele fete care isi pozeaza curul cu bucile dezgolite in speranta ca vor face multi urmaritori si asta nu e deloc frumos, ele in loc sa puie mana pe carte si sa invete isi posteaza partea lor frumoasa!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este vina parintilor ca nu-ti verifica FB-ul si alte site-urid e socilizarea, eliminand conturile despre sex sau femei dezbracate, pe care tu le urmaresti, ca altfel nu le-ai vedea.
Ai 14 anisori si parintii trebuie sa-ti supravegheze conturile toate, daca tu nu esti capabil sa te limitezi doar la prietenii pe care-i cunsoti.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Doamna Violeta, eu nu ma uit la prostii ca acestea, miau venit recomandari si de atuncea nu mai folosesc aceste retele de socializare, sunt EXTREM DE SCARBOASE aceste videoclipuri, eu sunt educat si urasc acseste chestii erotice, urasc sexul, urasc videoclipurile amoroase, si tot asa mai departe, am doar 12 anisori si nu ma gandesc la aceste chestii, eu si singur por sa le blochez, dar dupa ce le-am vazut, tiktok, Facebook Instagram-toate sterse din telefonul sau tableta mea, parintii au incredere ca eu nu ma uit la fete dezgolite, promit sa nu mai intalnesc aceste prostii niciodata, o zi frumoasa sa aveti happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Nici Instagram, nici Facebook, nici... TPU.
Fiecare se loghează și se relaxează unde vrea.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Drept

| T0T a răspuns:

Nu.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Sunt si eu de acord

| oglindasultanului a răspuns:

Evitate daca poti sa traiesti fara ele, nu-ti expune acolo. Faza cu ele, ca oricare site din asta cu "sugestii", este ca profita de informatia care o pui acolo, si te indruma ei, dar "misleading". Adica ascunde unele lucruri de tine, si pe contul tau de unii, te ofera altora. Este recomandat sa-l folosesti numai daca te incadrezi in "legile lor de existenta".

| LordCristobal a răspuns:

Nu,de ce sa fie blocate?
Pe Facebook și Instagram sunt o grămadă de chestii, unele interesante altele sunt porcarii.
Tu ca individ poți selecta atât pe Facebook cât și pe Instagram ce lucruri vrei sa vezi.

| goguPatent a răspuns:

Mergi in Rusia daca ai dileme din astea. E simplu acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe Instagram este continut foarte util pentru mine, deci nu cred ca ar fi bine de blocat, insa facebookul deja nu prea este actual, deci ar fi bine de blocat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, dar ar trebui filtrate.
Toata informatia de pe internet ar trebui filtrata.

| Mateanul a răspuns:

Poate.