| Seby52 a întrebat:

Cum e posibil ca un om pe care nu l-ai intalnit niciodata sa-ti poata accesa conturile de pe laptopul lui cu functia de autofill, fara ca tu sa fi folosit vreodata acel laptop si cu acel laptop formatat de cateva ori? Chiar astazi m-a bagat cineva in seama chiar m-a surprins prin faptul ca putea sa acceseze toate conturile mele (Facebook, Gmail, Twitter) fara sa fi vorbit cu el vreodata iar laptopul lui sa fie nou formatat.
Exista vreo explicatie?

4 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Parerea mea este ca iti stie parolele.
De unde stii tu ca laptopul sau este nou, formatat, etc?
Exista doua tipuri de utilizatori: cei care apreciaza optiunea de completare automata a campurilor din browser si cei care nu cred ca un browser ar trebui folosit ca asistent personal. Pentru cei care sunt fani ai functiei autofill, Google a actualizat astazi aplicatia Chrome pentru iOS.

Astfel, a fost introdusa optiunea de completare automata a campurilor, iar completarea se va putea face folosind si date care provin de pe alte dispozitive sincronizate cu smartphone-ul. In ceea ce priveste aplicatia Chorme pentru Android, aceasta a primit deja optiunea de autofill, dar Google a lansat si pentru aceste sisteme de operare o actualizare a Chrome.

Chrome pentru Android a primit imbunatatiri care vor ajuta utilizatorii sa castige timp intrucat au fost simplificati pasii pe care utilizatorii trebuie sa ii urmeze pentru a complete formulare online. Noua versiune a browserului Chrome pentru iOS sau Android poate fi descarcata gratuit din App Store, respectiv Google Play.
http://www.mobile-news.ro/......ndroid.htm

| Seby52 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Pentru ca am habar de ce face omul asta si nu cred ca are de unde sa-mi stie parolele. Si chiar daca le-ar fi aflat, care ar mai fi fost rostul sa-mi spuna de problema?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Seby52):

Tocmai ca sa-ti arate ca ti-a spart conturile. Poate sa posteze lucruri urite in numele tau. Atentie! Te poate santaja pentru asta cerindu-ti bani, sex, etc. Schimba-ti urgent parolele si nu le crie intr-un fisier de pe calculator. Foloseste si un program Antilogger.

| Seby52 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Eu am avut cu el o dsicutie foarte decenta si nu mi-a cerut nimic in schimb. Mi-a spus ca nici el nu intelege cum de este posibil. Mai astept variante. Mersi pentru timpul alocat. happy