| SorinELoo7 a întrebat:

Cum este corecta pozitionarea unui difuzor bass pe subwoofer:
- in jos (spre podea)
- pe una din partile laterale ale subwofer-ului
- in fata
Si de ce? Vreau un raspuns pentru fiecare in parte!

3 răspunsuri:
| EugenRomaniuc a răspuns:

Nici una. Cea mai inteligenta varianta este aceea cu difuzorul in interior! Ca si cum ai avea un subwoofer cu difuzorul orientat in fata in alt subwoofer, acesta fara difuzor. Daca stii subwoferele CJC, alea-s construite asa! happy Nu am gasit nici o imagine care sa te ajute, dar sper sa-ti faci o idee! PS: cutie va fi aproape dubla decat una cu difuzorul in fata big grin

| SorinELoo7 explică (pentru EugenRomaniuc):

Adica sa aiba doar acea incinta... band-pass daca nu gresesc! Asta e un exemplu la care te referi http://www.pcgarage.ro/boxe/genius/sw-hf21-1700/
Mi l-a recomnadat un prieten spunandu-mi ca este mai bun decat cel cu difuzor... Putem vorbi in privat despre aceste lucruri?

| EugenRomaniuc a răspuns (pentru SorinELoo7):

Adauga eugen_romaniuc2@yahoo.com Eu incerc sa iti fac in paint un desen cam cum ar trebui sa arate! big grin