| Sheisshe a întrebat:

Cum fac sa imi mearga power point`u?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Caută să lucrezi cu softul similar ( prezentare) de la Open Office! Dacă lucrezi cu softul similar de la Open Office nu mai ai nevoie să iți mearga power point`u!

| MMihai a răspuns:

Descarcă gratuit de pe net Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net. Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză. Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator. Are și un program similar care cred că se numește prezentare. Eu am lucrat numai cu Writer, că nu am avut nevoie decât de asta.

| TheSundărSitaara a răspuns:

Cum adica nu merge? Fii mai explicit/a, te rog!
Poate ca nu-i instalat in calculator.
Accesezi: start >> all programs >> Microsoft office >> Microsoft office PowerPoint. daca nu este aici, este posibil ca acesta sa nu fie instalat in pc.

Succes!

| alexvl a răspuns:

Trebe sa il descarci mai intai