| Playstation a întrebat:

Cum fac sa îmi repar calculatorul, după ce am șters partițiile prin boot, am pus pe 1 din cele 2 partiții noi, windows 7 32 bits, totul a mers perfect, pana când a cerut acel restart(10 secunde). Dupa ce s-a dat restart, a apărut o eroare. Eroarea 0078(era în coltul din dreapta a ecranului) Îmi scria ca pot intra în Setup, dacă apăs F2, sau pot intra în BIOS, dacă apăs F11. Era inutil orice as fi făcut, am apăsat prima oara F11 și am așteptat 5-7 minute, după care am dat restart și am apăsat F2 și am așteptat 7-10 minute, și nimic. Ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe alta mufa Sata.
Clear CMOS
Daca ai un jumper pe hdd prin care poti sa limitezi viteza de transfer, foloseste-l pana iti bagi windows-ul.

| Playstation explică (pentru anonim_4396):

Un ghid?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Playstation):

Http://support.seagate.com/kbimg/3178-1.gif Asta e pentru Seagate. Daca ai alta marca vezi specificatiile producatorului. Unele hdd-uri nu au jumperi!

| miTzuliK93 a răspuns:

Incearca cu o alta tastatura.

| sinnz a răspuns:

E clar, iti trebuie alt windows.

| Popa_Georgel_1982 a răspuns:

Trebuie sa iti pui din nou windowsul funda