| TDA1001 a întrebat:

Cum fac un Blog sau VideoBlog, ca sa aiba foarte multe vizionari? De pe ce site pot face un blog?

5 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Pentru blog eu iti recomand www.ucoz.ro - iti ofera mult mai multe posibilitati comparativ cu alte platforme de acest gen.

| GabyB94 a răspuns:

Ca sa ajungi sa ai multi vizitatori trebuie sa scrii sau sa filmezi ceva interesant si de calitate.

Odata ce ai materialul aranjat il incarci pe o platforma de site-uri sau bloguri si apoi il recomanzi la prieteni si daca lor le place il vor recomanda mai departe.

Poti incerca site-ul webnode.ro ca sa iti creezi blog-ul si sa folosesti widgeturi ca sa iti faci blogul mai atragator.

Nici o pagina de Facebook nu strica pentru ca multa lume il foloseste. Daca incepi sa ai fani, ei pot da mai departe, iar intre timp tu poti cauta lume care sa fie din acelasi 'domeniu' ca tine si cu care sa faci schimb de linkuri si asa afla si alta lume de tine.

| sickoffallthings a răspuns:

Pai blog poti sa iti faci pe wordpress sau blogspot, iar videoblog eu zic ca cel mai recomandat ar fi sa iti faci canal pe youtube si sa incarci acolo videoclipuri.

| Electro622 a răspuns:

Poti face un blog cu ajutorul lui blogger de pe google, iti poti face reclama printre prieteni si sa pui informatii de calitate pentru a avea vizitatori happy

| Lavvvo a răspuns:

Blog faci pe blogspot, WordPress sau blogger.Pentru a deveni cat de cat mai cunoscut poti sa-i faci pagina de facebook.
La vlog e mai usor, zic eu.Incerci sa postezi prima data un videoclip viral, sa strangi multe follow, like-uri.Din vlog poti castiga bani :-).