| Jony123 a întrebat:

Cum functioneaza o cheie de la o masina (cheie cu cip), cipul este folosit la pornirea masini si la inchuierea usilor?

Răspuns Câştigător
| myhay144 a răspuns:

Nu stiu exact. dar stiu ca aceea cheie o folosesti peste tot de ex:usi, portbagaj, rezervor, pornire, si mai stiu ca daca iti cade pe jos si ti se strica cipul nu mai merge sa pornesti masina cu accea cheie asa ca ai grija de ea, de obicei sunt 2 chei una de rezerva

5 răspunsuri:
| Jony123 explică:

Andra.twilight, si la pornire cu ce cpornesc, nu cu cheia?

| Jony123 explică:

Vladdd, eu vorbesc de condactul cu incuietoarea usilor, are loc contactul cu cipul?

| Jony123 explică:

Aha, pai o sa am...

| vlaaddd a răspuns:

Fiecare masina are un contact cu un cip unic.
Nu ai cum sa pornesti masina decat cu cheia ei.

| AleandraIleana98 a răspuns:

Pai parinti mei au asa cheia si o folosesc pentru a deschide portbagajul, pentru a incuia si descuia usile