| selenahermy a întrebat:

Cum imi pot face wirelesul sp mearga? am laptop Asus, windows xp. Cum il pot face sa mearga? am placa wireless la laptop. thankies happy (scuze daca e incadrata gresit)

3 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Ca sa poti folosi o retea wireless, trebuie sa ai un hotspot. Deci iti trebuie un router wireless care sa emita internet in toata casa. (un router wireless costa in jur de 100 lei).
Mai exista o posibilitate, dar nu este chiar atat de buna...
Poti instala un program care simuleaza un router. Il poti descarca gratuit aici:
http://virtualrouter.codeplex.com/

| Shatteredx a răspuns:

Si eu tot Asus am insa Windows 7.
La mine a fost simplu, butonul F2 activa wirelessul si aparea in dreapta jos langa ceas o iconita cu wireless.
Ar trebui sa fie la fel happy

| Shatteredx a răspuns (pentru Shatteredx):

Ai grija sa ai driverele de la wireless instalate, fara ele nu merge.