| Iamfaimous a întrebat:

Cum imi pot vedea Cati Mhz am la pc.Sa imi pot da seama ce Ram se potriveste.sau DDR1, DDR2 sau DDR3thinking astea de unde le aflu?

4 răspunsuri:
| MarkTremonti a răspuns:

Uite aici un program free care iti arata mult mai multe de cat ai tu nevoie. Se numeste CPU-Z. Se instaleaza in 2 secunde.
http://download.cnet.com/CPU-Z/3000-2086_4-10050423.html?tag=mncol

| Skylar a răspuns:

Daca ai amd vechi cpu-z nu iti merge, si cea mai sigura metoda de a afla e sa desfaci calculatorul si sa te uiti chiar tu pe rami

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa vezi cati MHZ ai dai click dreapta pe computer de la start si selectezi properties, si iti va aparea ce procesor ai si cati mhz.pentru a vedea ce ddr ai la rami iti trebuie un program:Cpuz pe care il poti lua de aici:http://www.softpedia.com/progDownload/CPU-Z-Download-6980.html,este gratis si iti arata si amanunte legate de procesor etc. Funda?

| bogdan1995 a răspuns:

Cauta pe google.ro si tu Everest Home edition iti da Toate datele despre pc!

Funda?tongue