| Cojocaru_Camelia_1958 a întrebat:

Cum pot dezactiva programul de blocare a reclamelor?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii pe pagina care cere dezactivarea si dai click pe iconita programului. In meniul aparut opresti programul de blocare DOAR pentru site-ul respectiv DACA E DE INCREDERE.
Eu nu-ti recomand oprirea, consider ca cei care cer sa nu las usa incuiata acele persoane rareori sunt de incredere!
La fel este si pe internet.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Programe sunt mai multe. Tu la care te referi?

| doctorandus a răspuns:

Care program? PC, mobil, router?

| Wr3nch a răspuns:

Il dezactivezi si dupa te umplii de reclame proaste si uneori si virusi.

| NLS a răspuns:

Daca folositi Chrome
si e vorba despre AdBlock Plus (pe acesta il foloseste majoritatea)
trebuie sa dati click pe pictograma in forma de piesa de Puzzle,

https://imgur.com/O2RbSKR

iar acolo o sa vedeti AdBlock Plus.

Dati click pe el, si va aparea asa ceva:

https://imgur.com/K1wIyFA

Dati click pe cercul mare albastru,
apoi pe Refresh.

Asemanator si pentru alte plugin-uri care fac acelasi lucru (orice contine AdBlock in denumire).

Nu recomand dezactivarea, decat pentru anumite site-uri.