| Cristian_Mihai_1994 a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o mica intrebare... pot dezactiva ecranul de blocare la windows 8.1 (desktop) si cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-l opresti dar dupa tot iti apare ecranu de parola care e doar cu numele si parola, e simplu si urat...in caz ca vrei sa-l dezactivezi uite cum faci, scrie in run gpedit.msc dai enter dupa mergi la computer configuration/administrative templates/control panel/personalization dai dublu click pe do not display the lock screen selectezi enable si gata

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ecranul de blocare adica ala cu notificari?

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru anonim_4396):

Da acela... cand pornesti pc dp ce se incarca sigla windows apare un ecran de deblocare si este cam enervant, as vrea sa stiu daca il pot dezactiva

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru anonim_4396):

N-are nimic... dar ma enerveaza acel ecran... ca oricum paro; a trebuie sa o adaug happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1994):

Ok. ti-am explicat cum sa faci

| Cristian_Mihai_1994 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1994):

Poti sa-l opresti dar dupa tot iti apare ecranu de parola care e doar cu numele si parola, e simplu si urat...in caz ca vrei sa-l dezactivezi uite cum faci, scrie in run gpedit.msc dai enter dupa mergi la computer configuration/administrative templates/control panel/personalization dai dublu click pe do not display the lock screen selectezi enable si gata