| Derosa a întrebat:

Cum pot modifica timpul de cat sta deschis calculatorul? Chiar si cand stau pe el se închide. Vreau sa nu se închidă singur, doar atunci când îl opresc eu. Am windows 7

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Chiar si cand stau pe el se închide"

adică in timp ce lucrezi sau te joci sau navighezi?

| Derosa explică (pentru sierra1):

Da

| NLS a răspuns (pentru Derosa):

Ai verificat temperatura?
Ai scazut cumva in BIOS pragul la care se oprește în caz de supraincalzire?

| Derosa explică (pentru NLS):

Da este posibil să fi făcut asta, pentru ca am umblat in Bios și am schimbat ceva si cred ca am gresit.

| sierra1 a răspuns (pentru Derosa):

Pc sau laptop?

| Derosa explică (pentru sierra1):

Pc

| sierra1 a răspuns (pentru Derosa):

Vezi dacă se supraincălzește vreo componentă (rediator procesor, video)