| MxR a întrebat:

Cum pot sa fac : sparkler photography? am un Nikon l120 as putea face o asemenea fotografie?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca fotografiezi in asa fel ca sursa de lumina sa fie in spatele obiectelor, pe marginea acestora se vede lumina sclipitoare (din cauza refractiei luminii pe margine).
Poti face cu orice aparat foto, din mai multe incercari poti obtine efecte senzationale.

| MxR explică (pentru Bula):

Multumesc, voi incerca desi sunt incepatoare si inteleg mai greu. multumesc mult.

| Bula a răspuns (pentru MxR):

Incearca urmatorul:
La apus de soare, un baiat si o fata se saruta pe buze, iar raza soarelui sa intre la obiectiv intre buze.
Va iesi cu scantei!
winking

| MxR explică (pentru Bula):

Ok. Multumesc mult.