| Bibi_Bia_1993_i09g a întrebat:

Cum pot sa imi restez telefonul Allview daca mi-am uitat parola? Mi-am uitat si gmail-ul.

Răspuns Câştigător
| AKARA0 a răspuns:

Butonul power si butonul de sunet up apasate in acelasi timp
Ca sa te deplasezi pe ecran iti vor fi de folos butoanele de volum
Butonul de volum up ca sa te duci in sus si cel down ca sa te duci in jos si butonul power este pentru intrat.
Apoi te duci la wipe/factory data reset apoi te duci in jos pana la yes si apesi butonul power
Dupa o sa-ti apara ceva acolo si tu vatrebuii sa apesi reboot system now
Bafta

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat modelul...
Vezi detalii la linkul :
http://playtech.ro/......deblocare/

Toate cele bune!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Apasa butonul de alimentare si cel cu care dai sonorul mai tare in acelasi timp. Apoi vezi si tu pe acolo, te misti sus-jos cu butoanele de sunet si "ok" cu butonul de alimentare.

| Mogoseanu_Nicu_1987 a răspuns:

Pai mai intai ce model de Allview este? sunt mai multe metode.

| UnAdrian a răspuns:

Daca doresti sa primesti cu exactitate pasii pe care trebuie sa ii efectuezi pe un telefon Allview iti sugerez sa deschizi o solicitare pe http://ticket.allview.ro/.
Si eu am Allview si acolo am primit raspuns pentru toate situatiile pe care le-am intampinat.