| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa instalez driverele vechi sau lipsa pentru PC?
Are ceva placa video!
Cand intru Star-Run-dxdiag-Sound nici numi scrie nimic!
Nici macar ce placa video am nu stiu de cand mi-a reinstalat cineva wndowsul!
Dau funda daca ma ajutati!
Nu imi mai merg boxele nici unele jocuri din cauza asta a sunetului!
Dau funda cine ma ajuta!
PLS HELPPPP

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ca ti-am lasat pm cu ce iti trebuie!
Posteaza si un print din dxdiag tabul Display! Vezi si in Device Manager daca ai vreun semnul intrebarii in dreptul driverelor, vreau detalii de acolo.

| robytoby a răspuns:

Poti sa afli ce componente ai in PC cu programul de aici:
http://dorytutoriale.blogspot.ro/......am-in.html
Driverele poti sa le descarci de site-ul producatorului placii de baza.
Scrii in motorul de cautare Google numele placii de baza si intri pe site-ul lor, nu te sfatuiesc sa iei drivere de pe alte site-uri, pot sa contina virusi.

| xBro a răspuns:

Zi-mi placa ta de baza si iti dau driverele in secunda 2 happy

| anonim_4396 explică (pentru xBro):

Sa imi bag picioarele daca am habar ce placa de baza amlaughing
Ma poti ajuta?

| xBro a răspuns (pentru anonim_4396):

Instaleaza programul asta - http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html si dupa cauta placa de baza si placa video si zi-mi ce model au...

| xBro a răspuns:

Aaa si sa-mi mai zici si ce placa video ai daca nu stii cum uite aici un program - http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html, cat mai rapid astept raspunsul :-w

| anonim_4396 explică (pentru xBro):

Am placa video NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

| xBro a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok asteapta sa-ti dau driverele placii video happy

| xBro a răspuns (pentru xBro):

Poftim - http://www.nodevice.com/driver/GeForce2_MX_400/get37172.html

Mergi mai jos si este un DOWNLOAD verde introduci in stanga un cod dai click pe DOWNLOAD-ul verde iar dupa astepti sa se descarce sau dai " click here " [ este desenat cu albastru ] iar dupa te descurci instalezi prima data 93. 81_forceware_winxp2k_english.exe si dupa DriverUpdaterSetup-2.0.0.6003, IAR ACUMA ASTEPT SA-MI SPUI CE PLACA DE BAZA AI :-w :)

| xBro a răspuns (pentru xBro):

Dupa ce instalezi acele 2 " drivere " fa si un update la placa video

Update placa video :

Click dreapta / screen resolution / advanced settings / adapter / properties / driver / update driver / search automatically for updated driver software / close. [ la sfarsit cand s-a facut update-ul si a reusit trebuie sa-ti apara un scris ceva gen The best software for your device is already installed ]

si incearca sa-ti faci toate updateurile :
start / all programs / windows update

| KaraNirwan a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti 3DP Chip, este gratuit si iti recunoaste driverele necesare dupa care iti ofera posibilitatea sa le descarci.
http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_en.php
Iti las mai jos si un video unde poti vedea cum se foloseste programul.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lhTMoUrN33I