| c0pil1n a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama daca placa video functioneaza corect?
Cum pot sa o testez sa stiu exact daca este perfect functionala sau daca da semne ca s-ar putea defecta.
Intreb deoarece am reinstalat windows-ul si drivere si am momente cand imi da crash driverul video.

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Pai nu e placa de vina daca da crash driverul...

| c0pil1n explică (pentru N0xEterniS):

Super m-am linistit. Credeam ca prin mini oc am stricat eu cevabig grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru c0pil1n):

Daca strici ceva se vede ca ceva nu e in regula, nu crapa driverul.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi in task manager - apare grafic și numeric, totul

| N0xEterniS a răspuns:

- Se blocheaza ecranul in jocuri ( freezing )
- Iti scad Fps'urile tare ( stuttering )
- Culori ciudate pe ecran / pete negre
- Blue Screen (BSoD) / Crash
- Pc nu afiseaza nimic
Cam astea ar fi principalele simptome, dupa mine. Stuttering / Freezing se poate intampla si de la alte chestii.

| c0pil1n explică (pentru N0xEterniS):

A... pai mie mi s-a intamplat ieri sa vorbesc cu cineva pe discord in timp ce ascultam muzica (de la botu de pe discord) si am deschis un live pe Youtube si mi-a dat crash. Si de fiecare data cand incercam sa deschid acel live in timp ce eram pe discord se bloca ecranul (dar sunetul se auzea in continuare)