| MarioDePeTPU a întrebat:

Cum pot scapa de chestia asta? Incerc sa deschid downloadul la cs:go warzone. Vreau sa dezactivez oarecum antivirusul sa pot instala cs:go.Am windows 8.1 si folosesc antivirusul Avast.

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mergi la interfata Avast -> Protectie -> Scuturi si dezactivezi toate scuturile.(Metoda complicata, aici referindu-ma la selectarea scuturilor si pop-up si acord ceea ce este enervant)
Daca apare in zona pictogramelor ascunse iconita Avast (aproape de coltul din dreapta jos) apesi click dreapta pe iconita -> Control scuturi Avast -> selectezi durata pentru care scuturile sa fie dezactivate. (Asta este metoda usoara deoarece se dezactiveaza toate scuturile ne mai fiind nevoie de selectarea lor)

| MarioDePeTPU explică (pentru LPCTSTR):

Frate,ai skype? Nu reusesc

| LPCTSTR a răspuns (pentru MarioDePeTPU):

Nu am.
Dar cum adica nu reusesti?
Nu mai sunt alte metode, iar eu din cate vad, am explicat destul de bine.

| MarioDePeTPU explică (pentru LPCTSTR):

Https://imgur.com/a/0Xy1Pt0 uite...nu e nimic Protection

| LPCTSTR a răspuns (pentru MarioDePeTPU):

Stai, ce?
Ma refeream la acea zona unde stau iconitele in tray(asa cred ca ii spune), pe desktop.
Insa nici prin interfata nu reusesti sa dezactivezi scuturile?

| LPCTSTR a răspuns (pentru MarioDePeTPU):

Ce? Nu acolo sunt iconitele din tray.
Verifica aici: https://drive.google.com/......oIZ4G/view

| LPCTSTR a răspuns (pentru MarioDePeTPU):

Atunci mergi pe varianta unde dezactivezi manual toate scuturile din interfata Avast.

| ziftode a răspuns:

Click dreapta pe iconul avastului din stanga jos
avast shields control, disable, cat timp vrei tu
Nota Benne, daca avast nu te lasa sa intrii pe site-ul ala S-AR PUTEA SA AIBA UN MOTIV CAT SE POATE DE SERIOS, cum ar fi JOCUL LUAT DE ACOLO E INFECTAT, cu un virus, cu un troian, cu un MF miner, deci s-ar putea sa ramai fara calculator... succes!