| MaxiEcho a întrebat:

Cum pot trece telefonul meu care este in reteaua Vodafone pe reteaua Orange!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti multumim pentru faptul ca esti interesat de ofertele noastre.
Poti consulta oferta de portare aici http://www.orange.ro/portare/
In cazul in care o gasesti potrivita, poti achizitiona online abonamentele dorite si chiar poti obtine suport de la colegii nostri de la magazinul online la numerele 202 sau 0374 442 202.
O zi buna,
Orange helper

5 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Portare se cheama.te duci la o reprezentanta Orange si le zici ca vrei portare in reteaua lor!

| JustinDaniel a răspuns:

Te duci la cineva care se pricepe la IT, si ii spui sa iti schimbe reteaua pe Orange, sa iti spun deci daca e Samsung intri pe siteul lui oficial, si cauti sistemul android al lui, si gasesti, Orange si mai multe firme...

| MaxiEcho explică:

Am Sony Xperia E3, și cat ar putea sa cose?

| MaxiEcho explică:

OrangeHelper știți cat m-ar costa sa fac o portare cu sau fără abonament la Orange!
Telefonul meu e blocat în Vodafone și dacă bag cartela de Orange mi-l blochează!
Deci dacă fac o astfel de portare pe Orange fără abonament voi putea folosi telefonul cu cartela Orange?
Am Sony Xperia E3 D2203, cat costa sa pot folosi telefonul meu cu cartela Orange cu sau fără abonament!

| OrangeHelper a răspuns (pentru MaxiEcho):

Salut,

Pentru portare trebuie sa intrebi operatorul actual daca mai ai perioada contractuala la abonament si cat te-ar costa portarea. De asemenea, daca telefonul este blocat in reteaua Vodafone tot acolo trebuie sa te adresezi cat costa decodarea.

O zi buna,
Orange Helper