| SmileFreedom a întrebat:

Cum promovez un blog pentru fete?(make-up,imbracaminte, lalala).

2 răspunsuri:
| PsychoDreamer a răspuns:

Nu are importanta tematica blogului. Promovarea se face asemeni.

a. Daca disoui de bani, poti face campanii de publicitate pe facebook sau prin google adwords.

b. Daca mergi pe calea gratuita, va dura mai mult.
1. Primul lucru este adaugarea meta descriere si cuvinte cheia relevante.

2. Apoi adaugarea in motoarele de cautare (google, bing, amazon etc.)

3. faci schimb de link-uri cu blogurile cu tematica asemanatoare.

4. Comentezi pe alte bloguri si forumuri, astfel te faci cunoscuta.

5. Scrii guest-uri pe alte bloguri (asta e ft eficient)

6. faci fan page pe facebook.

7. adauga blogul in zelist si pe toateblogurile

8. publici constant articole noi (2-3 ori pe saptamana)

9. interactionezi cu publicul, raspunzi la comentarii si inviti la discutii

10. poti crea un ghid pdf la tema, pe care sa-l oferi gratuit

11. Succes happy

| MalitaBujo a răspuns:

Poţi face o reclamă pe facebook care costa 4$/lună. Aşa, cu singuranţă vei avea succes cu blogul. Dacă nu ai buget pentru aşa ceva, poţi să faci reclamă pe comunităţi de gaming foarte mari, pe youtube, twitter, facebook, messenger etc.