| Dudu521 a întrebat:

Cum pun pozele /filmuletele de pe un aparat photo pe calculator? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Dogyyy a răspuns:

Cu ajutorul cablului de date pe care-l introduci in camera si in PC.Te duci la fisierul computer si acolo o sa-ti arate un disk nou.Dai clic si o sa-ti arate toate pozele din camera, dai copy si le pui intr-un folder.Si gata!

7 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

CAblul de date are 2 capete, unul mai lat care vine pus in calculator in locul pentru usb si celalalt in aparat. Poate fin nevoie sa instalezi ceva sau nu, depinde de aparat. Daca ai laptop sau cititor de carduri, scoti cardul din aparat si-l pui in cititor/laptop si copiezi direct. Poate ai primit un cd cand ai cumparat aparatul, acolo s-ar putea sa ai programe care te ajuta sa copiezi din aparat in calculator.Bafta

| Iulian03 a răspuns:

Cu un cablu de date.

| Dudu521 explică (pentru Iulian03):

As vrea sa stiu cum procedez, daca nu te superi tongue

| hummmer a răspuns:

Scoţi cardul din aparat, îl bagi într-un cititor de carduri, bagi ăla în usb la pc şi vezi acolo ce ai pozat.Sau cu un cablu de date conectat între pc şi aparat.

| MCG a răspuns:

Le copiezi din camera cu ajutorul unui cable de date sau cu un card de memorie!

| Dudu521 explică (pentru MCG):

As vrea sa stiu cum se procedeaza, ca cu acel cablu de tate stiam ca foloseste la asta :3

| MCG a răspuns (pentru Dudu521):

Ai o mufa mai mica care intra in camera si cea mai lata care intra la USB la computer! Cum le conectezi o sa iti apara in PC ca s-a conectat si le poti vizualiza, copia, etc!