| WeAreSmart a întrebat:

Cum sa exclud Iobit Advanced System Care ca client web?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ce sa excluzi aplicatia din web? La ce te ajuta?

| WeAreSmart explică (pentru neluL):

Am Iobit ASC si Eset SS, din cuaza lor mi se strica interfata grafica a siteurilor web, adica daca dezinstalez unul din acestea interfata isi revine, reprezentantul de la Eset mi-a spus :Incercati sa introduceti la excluderi acest program, atat la scanare cat si ca client web.
Acum am Avira dar vreau sa aflu rezolvarea problemei.

| WeAreSmart explică (pentru neluL):

Dezactivarea Iobit de la extensii nu ajuta

| neluL a răspuns (pentru WeAreSmart):

Dar daca il scoti din start ajuta? Start->in run scrie ->msconfig ->click pe tabul Startup ->debifeaza ASC->Aplly ->OK->Restart pc.
(nu am auzit pana acum de problema asta)

| WeAreSmart explică (pentru neluL):

Nu ajuta

| neluL a răspuns (pentru WeAreSmart):

Poti doar sa-l dezinstalezi desii nu de aici e problema! Am si eu ASC instalat in pc si nu deformeaza NIMIC referitor la interfata grafica a siteurilor! Hai sa ne intelegem putin, ASC lucreaza online chiar daca este instalat in pc, sta tot timpul conectat cu serverul de la iobit pentru update-uri si pentru validarea licentei produsului. Daca il excluzi el nu mai face update si nici nu-ti mai cere validarea unei licente! Asta vrei? Daca DA, atunci trebuie sa blochezi siteul www.iobit.com cu antivirusul. Nu mai stiu pasii exact dar trebuie sa fie din firewall-ul antivirusului.