| Lavv97 a întrebat:

Hei, TPU! As avea nevoie de ajutor.Cand deschid calculatorul imi apare o chestie care spune ca trebuie sa-mi activez windows-ul si ma intreaba daca vreau sa-l activez acum sau nu.Am dat click pe "yes" si mi-a aparut ceva unde spunea ca windows-ul e activat deja.Cand am redeschis calculatorul, mi-a aparut aceeasi chestie cu activatul. Ce sa fac? Mentionez ca am Windows XP.

2 răspunsuri:
| WeeD a răspuns:

Cred ca e Windows Genuine...
Odata instalat, va tot bate la cap cu nu stiu ce avatanje, ideea fiind sa va cumparati o licenta. Ei bine, ca sa scapati de toate problemele fara a da bani pe un windows nou, iata ce trebuie sa faceti :
Intrati in :
1. C>Windows>System32 si se dau rename la fisierele: WgaLogon.dll si WgaTray.exe de exemplu Wy.dll si Wz.exe moment in care ele nu mai pot opera.
2. C>Documents and Settings>All Users>Application Data>Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage)
3. Restart

| Stefan89 a răspuns:

Da,asta apare pentru ca ai lasat update-urile active pentru un windows neoriginal.Instaleaza patch-ul acesta de aici si gata!
http://depositfiles.com/files/2118893