| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate proteja un cont ca sa nu fie spart de hackeri? Adica stiu ca hackerii au tot felul de programe si de-astea de spart, dar cum pot sa imi protejez conturile? (nu vreau raspunsuri de genu: nu da parola nimanui etc)

3 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Pentru folosinta personala, un Antivirus e de ajuns. Insa, in cazul in care bazele de date alte site-urilor pe care esti intregistrat sunt sparte, si astfel ies la iveala mii de parole, nu ai ce sa faci.

| TeruoSan a răspuns:

Sal / daca te referi la cont de bani atunci stii ca conturile de bani sunt auto protejate // dar totusi sa nu descarci chestii suspicioase de pe posta electronica /// iar daca te referi la conturi gogle youtube sau facebook atunci (eu tot sunt unul din hakeri) daca siteul are optiunea : SIGURANTA ONLINE (majoritatea (adica toate) siteurile au aceasta optiune trebuie doar sa cauti mai profund) atunci plateste si nici un haker cu nici un prog de genu hack.biz.exe nu vor putea intra!

| Loser8299 a răspuns (pentru TeruoSan):

HACK...HACK FFS nu hak...doamne fereste.Vai de capu tau "haker"