| stanabogdan8 a întrebat:

Daca am fereastra de chat de la yahoo messenger deschisa si cineva imi scrie, cand intru in mail chatul se muta acolo in browser. cum pot sa dezactivez asta? vreau sa ramana fereastra de chat normala deschisa atunci cand deschid mail-ul

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cand intri pe mail, el se conecteaza automat si la yahoo messenger. Pentru a dezactiva asta, cand esti in interfata Yahoo Mail, ai sub panoul unde este inbox-ul, spamul, trash-ul, ai "Messenger", si ar trebui sa vezi contactele tale din lista. Doar cele care sunt online. Iar in dreptul titlului "Messenger" o sa ai o icoana ca un fel de traznet. Dai click pentru a de deconecta. Dupa ce ai dat click pe icoana aia, o sa iti apara un pop-up in care te intreaba daca vrei sa te deconectezi de la toate serviciile (adica si Yahoo Messenger) sau nu. Lasi bifata prima optiune "Sign out here" si dai OK.

| stanabogdan8 explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Multumesc, a mers, de cand au schimbat interfata nu am avut rabdare sa caut "traznetul"

2 răspunsuri:
| Against a răspuns:

Iesi de pe mail,adica ai acolo unde e numele tau, dai click, si iti arata nu sti uce chestii, dai sign uot, sau invisible.