| BostanDaniel1974 a întrebat:

Daca am luat codul key de windows de pe carcasa unui laptop de la cineva si il pun la mine, persoana caruia i-am luat keyul va sti ca eu ii folosesc licenta de windows?

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Ia stai asa, Licenta aia e de obicei OEM. Ai introdus-o si ai facut verificarea pe serverele Microsoft? Ma indoiesc...

| BostanDaniel1974 explică (pentru danutzu96):

Nu e OA

| danutzu96 a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

E OEM atunci. Cheia aia e legata da componentele fizice ale latpopului, nu o poti utiliza. Cumpara una Retail de pe ebay de la un reseller. E doar 3-4 dolari...

| DavidEdd a răspuns:

Nu poti folosi aceeasi licenta de doua ori. Dar, in caz ca functioneaza prin magie sau altcumva nu poate sti ca ii folosesti licenta.

| AkimZew a răspuns:

Nu, nu va sti