| dirtyraccoon a întrebat:

Daca imi dezactivez contul de whatsapp, persoanele cu care am vorbit o sa mai aiba conversatia cu mine?

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

DA
e SI conversatia lor, nu numai a ta

tot ce poti sa faci e sa stergi niste mesaje din ambele parti, insa am impresia ca e disponibila numai o perioada scurta optiunea aia

| BlackLight1987 a răspuns:

Da.

| Mosotti a răspuns (pentru BlackLight1987):

Pai daca isi dezactiveaza contul, cum sa mai poate discuta aia cu el? Prin SMS poate, ca discutiile pe whatsapp aveau loc prin contul lui care nu ar mai exista daca il desfiinteaza. Daca aici dispare contul, mai poti discuta pe privat cu cineva?! E exact cum ai desfiinta nr de tel, si vrei ca aia sa mai poate suna la tine si sms-ui.

| BlackLight1987 a răspuns (pentru Mosotti):

Păi nu o sa mai poata vorbi pe whatsapp, dar conversația o să rămână pe telefonul lor, pana cand ei o vor șterge sau pana cand isi dezactivarea și ei contul.