| Frank51 a întrebat:

Daca inlocuiesc sursa de 250W cu una de 400W, va afecta pc-ul? placa de baza isi ia cati Watti are nevoie? sau cum e?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Poti sa pui si una de 1000W. Fiecare circuit ofera un anume voltaj componentelor, nu se arde nimic, ba din contra, daca pui o sursa buna, aici ma refer la protectii multe, eficienta 80+ platinum, componentele vor consuma mai putin. vei observa asta in timp la facutura de la enel.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Da, dar daca pune 1000W platinum aia o sa aiba incarcare de vreo 10%, iar la incarcari foarte mici eficienta nu e aia maxima.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat