| ChiftelutaCrocanta2 a întrebat:

Dacă mă sună un număr necunoscut și îi răspund, poate să-mi fure datele?

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da. Poate sa afle de unde esti, locatia exacta mai precis.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Frank51):

Și dacă bag număr necunoscut, pot primi amendă?

| crTy a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Daca o faci cu scopul de a jigni sau a batjocori pe cineva, da. Te poate da in judecata pentru asta (slabe sanse). In principiu daca ai grija pe cine suni (nu firme/persoane cu un anumit statut) esti safe.
Nu inseamna ca e si frumos happy

| gabicoo a răspuns:

Nu! Dar cel mai bine e să nu răspunzi!
Blochează din telefon numerele ascunse și nu te mai deranjează nimeni!

| GPA a răspuns:

Nu-ți fură datele. Nu se poate acest lucru prin intermediul operatorului de telefonie mobilă, nu se pot corupe datele sistemului, dar conversația se poate înregistra!
Dacă un număr necunoscut te stresează, verifică setările telefonului, aplicația telefon -> setări -> blocare numere necunoscute / lista neagră

Aplicații utile în acest sens?

https://www.google.com/......https?/url

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cel mai probabil suna in batjocura sa te prosteasca. Sau pentru a folosi metoda accidentul, ca nu stiu cine din familie a avut accident si ii trebuie nu stiu cate mii de euro laughing))) Sa nu te iei dupa ei, eu nici nu raspund la numar ascuns, sigur e vreun prost cu chef de glume.

| RedNightmare a răspuns:

Nope