| anonim_4396 a întrebat:

Daca telefonul e luat la abonament, si abonamentu este activ, pot sa-l decodez ca sa folosesc si cartele de Orange? Si cat costa sa-l decodez?

Răspuns Câştigător
| janvaljan a răspuns:

In momentul in care il decodezi pierzi garantia telefonului cat despre decodat pretul difera in functie de telefon (undeva la 25 lei)

8 răspunsuri:
| MYK3 a răspuns:

Pai galaxy tab- 100 de lei si Nokia 100- 2 lei

| anonim_4396 explică (pentru MYK3):

Multumesc mult.

Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns:

In general telefoanele luate pe abonament de la cosmote, nu trebuie decodate pentru ca merge si cartela de Orange, nu are importanta ca ti sau nu activ abonamentu, daca esti pe Vodafone asta nu stiu

| anonim_4396 explică (pentru mona):

Nu stiu ce sa zic, imi e frica sa nu-l blochez, dar o sa incerc. Mersi mult.

| Sebastian11x1 a răspuns:

Normal ar trebui sa ti-l dea pe liber operatorul de retea, pretul decodarii variaza in functie de modelul telefonului

| anonim_4396 explică (pentru Sebastian11x1):

Multumesc mult pentru raspuns.