| valeeExpress a întrebat:

Daca un telefon cade pe jos si se sparge ecranul, se face praf si te duci si ii schimbi ecranul, carcasa, etc. ii poate cauza si telefonului. la baterie? Adica sa nu mai mearga touch sau alte chestii?

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu prea am înţeles întrebarea... deci când te duci să îl repari la GSM sau altundeva, ei îţi spun ce are telefonul şi cât te costă.

| valeeExpress explică (pentru Evolution):

Deci daca un telefon (Samsung Corby) cade pe asfalt si se sparge ecranul. Te duci si ii cumperi alt ecran. II cauzeaza si telefonului? Adica nu mai tine bateria, sau nu merge touch? Asta voiam sa intreb. daca mai e bun ca beterie sau alte chestii

| RaZvYtHeMaFiA a răspuns (pentru valeeExpress):

NU ii cauzeaza deloc

| valeeExpress explică (pentru RaZvYtHeMaFiA):

Adica daca vorbesti la telefon se aude, bateria tine, touchul merge. etc?

| RaZvYtHeMaFiA a răspuns (pentru valeeExpress):

Da nu va avea nimic daca il duci la reparat.Dar daca nuil duci nu iti va merge bine.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Daca s-a facut praf ecranul, touchscreen-ul s-ar putea sa nu mai funcioneze, trebuie sa il duci la service si ei iti vor spune. Eu am vazut un Nokia scapat pe jos, cu ecranul spart si mergea touchscreen-ul, arata ca un parbriz de masina spart, dar nu mai vedeai nimic din cauza liniilor de la spartura.