| cezy006 a întrebat:

Salut TPU,vreau sa imi sterg toate datele de pe hard disk pentru ca vreau sa re-instalez windows-ul.
Kit-ul de instalare il pun pe un stick,dar hard disk-ul vreau sa fie gol, ca din fabrica
Accept orice program doar sa mearga! Dau funda

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Atunci cand instalezi windowsul te pune sa alegi partitia, acolo poti sa stergi toate partitiile si sa le refaci.

| cezy006 explică (pentru CinevaNou):

Ai idee si cum sterg tot de pe hdd?

| cezy006 explică (pentru cezy006):

Aa n-am inteles eu bine mesajul laughing ok reinstalez si vad daca merge
funda!

| CinevaNou a răspuns (pentru cezy006):

In windows vista/7/8 o sa arate cam asa http://www.windowsreinstall.com/......win7-5.jpg doar le dai delete si apoi faci new cu cat vrei.
In xp o sa arate ceva mai ciudat http://www.dimexpro.eu/......rmat_4.jpg dar tot delete dai la toate partiile.

| cezy006 explică (pentru CinevaNou):

Mersi de ajutor! big grin chiar meriti mai mult decat funda aia laughing

8 răspunsuri:
| cezy006 explică:

Si am uitat ceva, am nevoie si de repartitionare ca sa bag windows-ul in C nu in D ca pana acum
Dau funda si la asta pentru ca sunt disperat laughing