| lola_2540 a întrebat:

DAU FUNDA! buna! am o problema! in casa mea sunt 3 calculatoare. internetul se transmite de la unu la celalalt prin cablu(romtelecom). la pc-ul meu a mers foarte bine netul, asta pana ieri.chiar daca zicea ca netul e conectat, cand intram pe google sau alt site dadea eroare. si nici pe mess nu puteam intra. ce sa fac? o fi din pricina faptului ca am prea multe programe instalate? am dezinstalat cateva dar tot nu merge.please help me! DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Incearca sa faci reinstalare de windowswinking

| mihaibrasov a răspuns:

Pot fi mai multe cauze. Degeaba dai funda daca tu nu explici clar si raspicat ce hiba ai. Pot fi probleme de natura fizica (hardware- cablu stricat, router defect etc.), sau logica (te-ai virusat, ai schimbat din greseala setarile la net). Pot fi multe... Nu-ti pot zice exact ce ai.

| mugurel021978 a răspuns:

BV "mihaibrasov"sunt de acord cu tine; poti incerca sa verificicu un ping spre rooter si apoi mai departe. iti apare ok reteaua? ai instalat vreun firewall?

| victo a răspuns:

Cel mai bun mod de a afla care e problema. ar fi sa reinstalezi browserul de internet care il folosesti sau sa folosesti alt browser. daca intr-adevar nu iti merge nici asa. ar trebui sa faci un fresh install la windows

| nightcrawler441 a răspuns:

Incearca sa iti reinstalezi placa de retea, dar ar fi fost mai bine daca spuneai ce scria in eroarea respectiva...