| anonim_4396 a întrebat:

De azi noapte mi s-a blocat tableta şi nu mai răspunde la nicio comandă. Nici dacă apăs pe ecran, nici dacă apăs pe butoane.Nu merge nici să-i dau resetare din fabrică. Deja de vreo 12 ore tot aşa e, cu ecranul pornit.Ce aş putea să-i fac?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tine apasat indelungat butonul de pornire/oprire, pana ce tableta raspunde /se opreste. Daca nu raspunde (nu se opreste) atunci lasa sa se descarce complet bateria si se opreste de lipsa de curent.

La cel putin 5 minute dupa oprire completa conecteaza incarcatorul si incarca tableta complet.
Cand s-a incarcat complet, poti porni tableta.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Tot nu merge, nu se întâmplă nimic şi am ţinut mult apăsat, am mai încercat oricum chestia asta şi înainte şi n-a mers.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Lasa-l sa se descarce singur, COMPLET pana ce se opreste singur.
2. Asteapta inca o zi pentru descarcare si mai profundata
3. Incarca-l din nou complet
4. Porneste-l.

| Wr3nch a răspuns:

Astepti pana se descaca si incerci sa o pornesti.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

E ciudat.Trebuia să se descarce până acum.De mai bine de 12 ore merge încontinuu...
Şi avea bateria încărcată 74%. Oricum nu mă ţinea niciodată atât.

| zilog a răspuns:

Bagai cablul de curent in ea dai resetare la setarile din fabrica cu cablul original si incarcatorul original.

daca nu merge gata cere alta

poti sa te interesezi pe internet cum se reinstaleaza sistemul android si oui pe un card de memorie faci cardul asa cum trebuie sunt niste proceduri si cum sa pregatesti acel card apoi scrii imaginea pe cardul respectiv
apoi intri in meniul de unde dai resetare la setarile dim fabrica si si pe acolo o optiune fen backup
si o folosesti pr aceea sa ii readuci adica sa ii reinstalezi sistemul de operare

altfel exista posibilitatea ca tot de prin acel bios sa o faci slave

si sano conectezi la un PC sa ii rescrii cu android studio sistemul de operare
exista multe proceduri
iti va manca din viata 1 luna dar pana la urma daca nubte vei lasa vei reusi sa gasesti toate informatiile programele si procedurilr de rescriere
si o sa reusesti sa o rescrii

sau cea mai scurts versiune o bagi in cuptorul cu microunde timp de 6 secunde di daca se reseteaza bine daca nu se reseteaza si mai bine ca nu iti mai pierde ciata di in timpul pe care l-ai aloca ai timp sa mergi la munca unde vei castiga bani pentu o tableta nua identica la fiecare 3 zile

| Invictusman a răspuns:

Ba tableta nu mai răspunde, ba volumul la căști, ție nimic nu îți merge cum trebuie, mâine ce o sa scrii ca nici TV - ul nu mai se aprinde sau laptopul?
De la atâta răutate cred ca se trag aceste lucruri, atragi numai lucruri rele în viata ta.

Mai ai coșmaruri de la înmormântări? happy

| rapandula a răspuns:

N-ai decat sa astepti sa se descarce bateria.